Návštěva úřadu práce

Na této exkurzi jsme byly s paní učitelkou Koch, která nám pomáhá při výběru naší budoucí střední školy, jako kariérní poradce. Když jsme na úřad dorazili, tak nás příjemně přivítali pracovnice tohoto centra a byly na nás velice milé.

Nejprve nás v prezentaci informovaly o přehledu škol. Díky měmu máme šanci zjistit, jaká škola by pro nás byla, podle toho co nám jde nebo nás zajímá, nejlepší. Také nám řekly, jak je výběr školy do budoucnosti důležitý. Na konci prezentace jsme měli šanci se zapojit do menšího kvízu, kterým jsme si zopakovali informace, které nám před chvílí poskytkly.

Potom jsme měli čas na to, abychom si vyplnili dotazník, který nám měl říci, jaká profese by se k nám hodila (podle naší osobnosti a dovedností). Také jsme se mohli porozhlédnout a pročíst si zajímavosti k určitému povolání

Nakonec jsme se všichni vrátili do školy a jsme vděční, že nám dali možnost se tyto informace dozvědět a udělat si představu o tom jak bude vypadat naše budoucnost. Tuto exkurzi hodnotíme velice kladně.

Kačka a žáci 8. C