Škola v přírodě

Pondělí:
Započali jsme naše dobrodružství na škole v přírodě. Po příjezdu jsme se ubytovali. Po obědě jsme šli na procházku po okolí. Naším cílem byl pískový lom, který děti velmi zaujal. Po návratu do penzionu následovala večeře a po ní jsme hráli několik her na seznámení, například "obry, skřítky a čarodějnice".

Úterý:
Během dopoledne jsme se učili. Odpoledne jsme začali náš "Survival " - tedy boj o přežití! Na louce jsme hráli několik her a v týmech jsme stavěli lodě - maketu pomocí věcí nalezených v lese. Před večeří jsme hráli opět míčové hry. Po jídle následoval táborák, u kterého jsme děti učili jak určit azimut, vázat základní uzly a rozdělat oheň pomocí křesadla.

Středa:
Středeční den nám příliš nepřál v počasí, ale i tak jsme si jej užili na maximum. Po dopolední výuce následoval program v naší režii. Tentokrát jsme se vydali poznat krásy nedalekého města Stráž. Před večeří jsme hráli hry jako "sedaná". Po večeři jsme si hráli na básníky. Celý den jsme zakončili noční bojovou hrou Trifidi. Všechny děti byly nadšeny a skvěle spolupracovaly.

Čtvrtek:
Během čtvrtka jsme hráli především štafetové závody, které jsme započítávali do celotáborové hry. Před večeří došlo k vyhodnocení celotáborové hry a předání cen. Po večeři byla na programu již dlouho očekávaná diskotéka. Všichni tancovali a dobře se bavili. 

Zdroj: pragotourplus.cz