Zájezd do Paříže

I tento školní rok se někteří žáci z naší třídy zúčastnili zájezdu do Francie, který jsme zahájili v neděli 27. 10. 2019 ve večerních hodinách. Po několika málo naspaných hodinách v autobusu nás však probral úžasný pohled na velkolepé muzeum Musée du Louvre se známou prosklenou pyramidou. Od paní průvodkyně jsme se dozvěděli, že aby se nám podařilo prohlédnout všech 35 tisíc děl, které muzeum nabízí, potřebovali bychom na to bez přestávky dva měsíce. Na to jsme během našeho krátkého pobytu bohužel čas neměli, nicméně jsme si nenechali ujít to nejlepší z muzea, a to obraz Mona Lisy, Madonu ve skalách, sochu Venuše Mélské, Chammurapiho zákoník a mnoho dalšího. Po prohlídce expozic jsme se pěšky vydali podívat na exteriér nejznámější pařížské katedrály Notre Dame, jednu z nejkrásnějších příkladů francouzské gotické architektury. Následně jsme se ještě prošli Latinskou čtvrtí kolem významných historických staveb a odpočinuli si v zahradách Jardin de Luxembourg. Jelikož už nás nožičky bolely, zvolili jsme na závěr dne relaxační projížďku lodí po řece Seině podél nejvýznamnějších památek, jako je například Tour Eiffel, Place de la Concorde, pařížská radnice a další.
Následující den jsme zahájili návštěvou symbolu Paříže věže Tour Eiffel a prohlédli si Paříž z ptačí perspektivy. Poté jsme se prošli zahradami Jardins du Trocadéro k největšímu evropskému akváriu Cine Aqua nabízející velké množství ryb nejrůznějších tvarů a barev, sasanek, medúz, korálů a rejnoků. Kuriozitou akvária byl hlavně průchod žraločím tunelem, ve kterém nám nad hlavou plavalo až několik druhů žraloků. Odpoledne jsme přejeli autobusem do populární čtvrti Montmartre, na jejímž kopci se nachází bazilika Sacré-Coeur s nádherným výhledem na Paříž.
Na poslední den jsme se těšili nejvíc, protože nás čekala návštěva zábavného parku Disneyland plný atrakcí, pohádkových postav a příběhů. Disneyland bylo zkrátka jedno velké dobrodružství a každý si toto čarovné místo plné fantazie užil podle svého. S jistotou si nikdo z nás nenechal ujít Divoký západ Frontierland s jízdou skrz horu Big Thunder Mountain, Adventureland plný dobrodružství s Indianem Jonesem, kapitánem Jackem Sparrowem a Discoveryland, který nás zanesl do mezigalaktických válek světa Star Wars. Celý den, a vlastně i náš výlet do Francie, jsme zakončili v Disneylandu neskutečnou vodní, světelnou a hudební show spojenou s ohňostrojem.